Üdvözöljük honlapunkon!

A Csiha család örökösei 2019 decemberében határozatlan időre alapítványt rendeltek azon indíttatástól vezérelve, hogy múlhatatlan emléket állítsanak Csiha László (1939-2015) magyar–francia szakos középiskolai tanár, igazgatóhelyettesnek, Csiha Lászlóné Mező Erzsébet (1936-2018) gimnáziumi igazgató, matematika-ábrázoló geometria szakos középiskolai tanárnak, dr. Csiha Antal (1897-1981) történelem-földrajz szakos középiskolai tanár, múzeumigazgatónak és dr. Csiha Antalné dr. Sziklai Ilona (1899-1963) görög-latin szakos középiskolai tanár, műfordítónak, akik kiemelkedő pedagógiai és helytörténeti munkásságukkal szolgálták Hajdúböszörmény Város közösségét. Az utókor őrizze féltő kegyelettel munkáikat, hogy szellemi erejükben megtisztuljon és megerősödjék.

Dr. Csiha Antal
(1897-1981)

középiskolai tanár, múzeumigazgató

Dr. Csiha Antal
Dr. Csiha Antalné
Dr. Sziklai Ilona
(1899-1963)

középiskolai tanár, műfordító

Dr. Sziklai Ilona
Csiha László
(1939-2015)

középiskolai tanár, igazgatóhelyettes

Csiha László
Csiha Lászlóné
Mező Erzsébet
(1936-2018)

középiskolai tanár, gimnáziumi igazgató

Csiha Lászlóné Mező Erzsébet

Az alapítvány célja a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium tanulói szabadidőprogramjainak színesítése magyar nyelv és irodalom, matematika, valamint helytörténeti tárgyú rendezvények megszervezése révén.

A Csiha Alapítvány kuratóriuma minden év elején több témakörben pályázatot hirdet a gimnázium tanulói számára. Tervezzük egy új kötet kiadását, amely a tanítványok visszaemlékezéseit mutatja be, illetve számos anekdotát közöl Csiha Lászlóról és Csiha Lászlóné Mező Erzsébetről. További feladatunk a jelentős családi bélyeggyűjtemény kategorizálása, és kiállítás alá rendezése.

A Csiha Alapítvány a céljai megvalósítása érdekében anyagi támogatásokat fogad, amely banki átutalással lehetséges a 61200285-14065617 bankszámlaszámra (Polgári Bank Zrt., 4220 Hajdúböszörmény, Bocskai István tér 13.).

A kuratórium